Trofeul ediției a XIX-a a Festivalului Național de Muzică Ușoară “Radu Șerban“ – Nora Filipoiu – Slobozia

Print this entry

Trofeul ediției a XIX-a a Festivalului Național de Muzică Ușoară “Radu Șerban“ – Nora Filipoiu – Slobozia

Premiul pentru cea mai bună interpretare a unei melodii compuse de Radu Șerban: Theodor Ioan Pupezescu – Ghirdoveni, Dâmbovița (a cântat melodia „De când mă știu”)


Premiul I: Claudia Andreea Dumitriu – București
Premiul II: Elena Daria Cojocaru – Craiova
Premiul III: Cristina Simion – Iași
Mențiune: Oana Ghelber – București
Premiul special al juriului: Vasilia Stoichokva – Bulgaria
Premiul de popularitate: Mihai Răduinea – București


“Mulțumesc concurenților care au participat la Festival, cât și acestor profesioniști și prieteni dragi ai orașului nostru. Și când spun asta mă refer la domnii Titus Andrei, Ștefan Naftanailă, Viorel Gavrilă, Florin Șișu și nu în ultimul rând doamnei Ligia Pavel care mulți ani la rând a condus Casa de Cultură a Orașului. Acest Festival ne onorează, trebuie să cinstim cu se cuvine memoria marelui nostru compozitor caracalean Radu Șerban, sper să ne vedem cu bine la următoarea ediție a festivalului care cred că va fi mult mai dotat, organizat din punct de vedere bugetar, astfel încât glasul orașului nostru să se audă pâna la Iași, Timișoara, Cluj și în alte colțuri ale țării. Vă mulțumesc!” , Liviu Radu- primarul municipiului Caracal.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.